Aktuálně
- 2018-07-30 13:16:00Dodávka v Praze při couvání urazila hydrant, vytekly tisíce litrů vody. V Paříkově ulici v Praze 9 naboural dopoledne řidič dodávky do hydrantu. Z něj ihned začala tryskat voda, zastavili ji až hasiči s pomocí pracovníků Pražských vodovodů a kanalizací. Uniklo až několik desítek tisíc litrů vody.
- 2018-07-30 13:14:00Po kritice veleben. Olomoucký gólman Buchta staví základy. Miloš Buchta zase dokázal, že by o konci fotbalové kariéry neměl ani vtipkovat, natož uvažovat. Osmatřicetiletý brankář fotbalové Olomouce předvedl v Mladé Boleslavi tři úžasné zákroky, díky čemuž mohli sigmáci postupně rozjet festival kouzelných gólů a vyhrát 4:0.
- 2018-07-30 13:11:00Střelec Klobása. Útočník ve fotbale i v hokeji a milovník šipek. Loni deset gólů a druholigová záchrana v dresu Varnsdorfu, letos chce hrát o postup do nejvyšší soutěže v Jihlavě. Fotbalový útočník Stanislav Klobása, čerstvá posila, která zařídila výhru nad Pardubicemi.
- 2018-07-30 13:11:00Pět stanů na Sázavafestu vykradli cizinci, soud je okamžitě vyhostil. Dva mladí muži, kteří v pátek nad ránem na hudebním festivalu Sázavafest ve Světlé nad Sázavou vykrádali stany, byli cizinci. V České republice pracovali. Dostali se do pěti stanů, z nichž si odnesli přes padesát tisíc korun. Soud oba potrestal podmínkou a na čtyři roky je vyhostil.
- 2018-07-30 13:06:00Klienti bývalého H-Systemu se zatím nebudou muset z Horoměřic vystěhovat. Správce konkurzní podstaty po zkrachovalém H-Systemu Josef Monsport přislíbil, že až do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu. Po jednání za účasti premiéra Andreje Babiše v Hrzánském paláci na Hradčanech to řekl lidovecký senátor Jiří Čunek, který doprovázel Martina Junka z bytového družstva Svatopluk. Monsport to potvrdil.
- 2018-07-30 13:01:00Do Berlína na ME míří 49 českých atletů. Za tahouny jsou oštěpaři. Na evropský šampionát, který se koná od 6. do 12. srpna v Berlíně, pojede 49 českých atletů. Největšími hvězdami výpravy, jejíž složení dnes schválil svaz, jsou oštěpaři Jakub Vadlejch a Nikola Ogrodníková, koulař Tomáš Staněk, mílař Jakub Holuša, překážkářka Zuzana Hejnová nebo čtvrtkař Pavel Maslák.
- 2018-07-30 12:59:00Nebezpečně divoká realita. Ščasného Sparta se dál hledá. Gabonský záložník Guélor Kanga si připravil balon ke střele a pravým nártem vypálil z devatenácti metrů. Míč proplul přes houštinu těl, zatřepetal se v síti a jakmile to drobný Kanga viděl, otočil se na patě a dal si ostentantivně ukazováček před rty: „Mlčte! Už mlčte! Už do mě nešijte!“
- 2018-07-30 12:54:00Na ME do Berlína pojede 49 českých atletů
- 2018-07-30 12:40:00Z indonéské hory evakuují po nedělním zemětřesení stovky turistů. Na indonéském ostrově Lombok evakuují záchranáři téměř 700 turistů, kteří po nedělním zemětřesení uvázli na hoře Rinjani. Desítkám dalších lidí už se podařilo sejít dolů, informovala v pondělí agentura Reuters. Otřesy půdy o síle 6,4 si podle nejnovější bilance vyžádaly 17 mrtvých a nejméně 335 zraněných.
- 2018-07-30 12:25:00Sražením stožáru vysokého napětí traktorista způsobil škodu 70 milionů. Mladý traktorista, který v sobotu na poli na Rakovnicku naboural do stožáru vysokého napětí, způsobil škodu za 70 milionů korun. Případ kriminalisté vyšetřují jako poškození obecně prospěšného zařízení.