Čtvrtek 15. května 2025| Svátek má Žofie| Zítra má svátek Přemysl | Gratulace - poslat SMS zdarma

Aktuálně

  • 2018-06-16 22:08:00Z Jihlavy do pohárů. Lotyšský útočník Ikaunieks se stane hráčem Jablonce. V uplynulé sezoně nastřílel za Jihlavu deset ligových gólů a vyhlásili ho nejlepším cizincem v soutěži. V příštím ročníku bude lotyšský fotbalista Davis Ikaunieks nastupovat za Jablonec, kam přestoupí.
  • 2018-06-16 22:07:00Podnikatelem roku je developer Teixeira. Staví byty pro chudší Brazilce. Vítězem letošního ročníku světové soutěže EY Podnikatel roku se stal brazilský developer Rubens Menin Teixeira de Souza. V hlasování poroty uspěl mezi národními vítězi ze 46 zemí. Česko na prestižním finále v Monaku zastupoval majitel pelhřimovského Agrostroje Lubomír Stoklásek.
  • 2018-06-16 21:57:00Řecká opozice neuspěla. Poslanci zamítl návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Řečtí poslanci zamítli návrh na vyslovení nedůvěry vládě Alexise Tsiprase, který podala opozice kvůli dohodě řecké vlády s Makedonií o novém názvu této sousední země. Před hlasováním demonstrovalo před budovou parlamentu několik tisíc lidí, kteří s touto dohodou nesouhlasí. Nový název má opět obsahovat slovo Makedonie, stejně se jmenuje i severořecká provincie.
  • 2018-06-16 20:42:00Nemocnice zřídí „filtr“ na pacienty. Spojí urgentní příjem s pohotovostí. Nemocniční urgentní příjem a lékařská pohotovostní služba by se mohly sloučit pod jednu střechu. Počítá s tím novinka z dílny ministerstva zdravotnictví, podle níž by takovéto místo mělo být alespoň jedno v každém okrese. Lékaři tak budou mít lepší přehled o tom, kdo urgent zneužívá a kdo tam doopravdy patří.
  • 2018-06-16 20:30:00Haka české ragbisty nezastrašila, v exhibici Novozélanďany porazili. Česká ragbyová reprezentace dokázala porazit v Praze výběr novozélandských hráčů působících v Evropě. Tým s názvem Ambassador’s XV ještě v týdnu deklasoval domácí juniorku 105:0, se seniorským národním týmem ale prohrál 15:23. Zápas byl oproti minulosti poprvé oficiálně zařazen do programu světové ragbyové federace a výsledek se započítá do oficiálního žebříčku.
  • 2018-06-16 20:28:00Ragbisté se nezalekli haky a v exhibici zvítězili 23:15
  • 2018-06-16 20:19:00Chorvatsko - Nigérie, blíží se poslední zápas sobotního programu. Oba mají hráče z velkých evropských klubů. Chorvatsko z Barcelony nebo Realu Madrid, Nigérie z Chelsea či Arsenalu. První evropsko-africký souboj na turnaji se hraje od 21 hodin, sledujte ho minutu po minutě.
  • 2018-06-16 20:14:00Helcelet po výšce odstoupil z domácího šampionátu v desetiboji. Adam Sebastian Helcelet odstoupil po výšce z domácího šampionátu v desetiboji. V Kladně kvůli bolavé achillovce nenastoupil do poslední disciplíny prvního dne, běhu na 400 metrů, a vzdal snahu o splnění limitu pro účast na mistrovství Evropy. Nejlepší český vícebojař předchozích sezon neuspěl už před třemi týdny v Götzisu, kde nezdolal základní výšku ve skoku o tyči.
  • 2018-06-16 20:13:00Obyvatelé Jaroměřic jsou proti úložišti jaderného odpadu. Hlasovali v referendu. Obyvatelé Jaroměřic nad Rokytnou na Třebíčsku hlasovali v sobotu v místním referendu o hlubinném úložišti vyhořelého jaderného paliva. Mohli tak vyjádřit, zda souhlasí s jeho vybudováním na území města. Podle výsledků s výstavbou nesouhlasí 1437 z 1493 hlasujících. Referenda se účastnilo 44,58 procent oprávněných voličů.
  • 2018-06-16 19:12:00Dojemné loučení. Jíchovi tleskala plná aréna, zahrály si i jeho děti. Nejlepší český házenkář má za sebou svůj poslední zápas. Filip Jícha na velkolepou rozlučku svolal do rodné Plzně světové hvězdy a tamní hokejová aréna exhibici patřičně ocenila. „Tohle je neuvěřitelné. Těžko se mi hledají slova,“ říkal pohnutě Jícha, když jej více než pět tisíc fanoušků přivítalo potleskem vestoje.