Pondělí 02. Října 2023| Svátek má Olívie| Zítra má svátek Bohumil | Gratulace - poslat SMS zdarma

Výrobci

Představení výrobců tramvají se sídlem v České republice

Siemens, s.r.o.

Kolejová vozidla

Inovativní produkty, služby a řešení v oblasti kolejové dopravy. Cílem je dosáhnout bezpečné, ekologické a ekonomické přepravy osob a zboží bez ohledu na vzdálenost – od regionální veřejné dopravy až po dálkovou nákladní přepravu.

Vozidla pro hromadnou přepravu osob


Produkty pro kolejovou hromadnou přepravu osob.

 • Vysokorychlostní a Intercity jednotky

 • Regionální jednotky

 • Železniční vozy - osobní, jídelní, lůžkové

 • Metro - vozy metra různých kategorií, plně automatické systémy metra bez strojvedoucího, speciální vozidla pro údržbu tratí a celé infrastruktury

 • Tramvaje - standardní i nízkopodlažní

 • Komponenty

 • Modernizace


  
  

Customer Services

  

 • Údržba vozidel a infrastruktury, náhradní díly

 • Opravárenská střediska

 • Zkušební testovací centrum

 • Poradenství, systémové projekty

 • Projektový management

     

Lokomotivy a komponenty pro kolejová vozidla


Technologie orientované na budoucnoust a řešení, která co nejefektivněji využívají náklady vložené do dopravy.

 • Jedno i vícesystémové elektrické lokomotivy a lokomotivy dieselelektrické trakce nejvyšší evropské úrovně

 • Modernizace

 • Komponenty pohonu a řízení pro lokomotivy

 • Vývoj a výroba podvozků pro metro, tramvaje, vysokorychlostní jednotky a lokomotivy

 • Vývoj a výroba elektrické výzbroje a trakčních systémů pro kolejová vozidla

      

Vývoj a konstrukce kolejových vozidel


V České republice sídlí třetí největší vývojové a konstrukční centrum kolejových vozidel koncernu Siemens. V Praze a Ostravě zajišťuje vývoj a konstrukci kolejových vozidel pro železniční i městskou osobní dopravu 130 konstruktérů. Zvládají nejen techniku konvenčních železnic, ale i techniku vysokorychlostních železnic pro rychlost 350 km/h.

Kontakt

Siemens, s.r.o. 

Tel.: +420 233 032 251

info-imo.cz@siemens.com

Divize Mobility
Siemensova 1
155 00 Praha 13

 

Obrazek loga Škoda Transportation

ŠKODA TRANSPORTATION, a.s

Jen málokterá značka proslavila Českou republiku ve světě tak, jako plzeňská Škoda. S jejími výrobky se lidé setkávají již více než sto padesát let. Dnes se společnost Škoda Transportation  soustředí na vozidla pro městskou hromadnou dopravu a železnici.

Moderní výrobky s logem Škoda vznikají ve zcela novém zázemí, které bylo před několika lety postaveno v tradičním plzeňském areálu za více než dvě miliardy korun.

Škoda Transportation v současnosti zaměstnává přes čtyři tisíce lidí v Plzni, Praze, Ostravě, nebo Šumperku. Jednotlivé projekty řeší vedle mateřské společnosti Škoda Transportation několik dceřiných společností nebo společných podniků působících vedle České republiky i v Číně, Rusku a Maďarsku.  

Díky špičkové práci více než šesti set konstruktérů, projektantů a d

esignérů a stovkám milionů korun ročně investovaným do vlastního výzkumu a vývoje může Škoda Transportation  přicházet pravidelně na trh s  novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na světových trzích. Jen v průběhu uplynulých čtyř let společnost vyčlenila na výzkum a vývoj čtyři miliardy korun.

Škoda Transportation nabízí řešení výroby a vývoje nízkopodlažních tramvají, trolejbusů a hybridních vozidel pro ekologicky šetrnou veřejnou dopravu evropských měst. Společnost se zároveň soustředí na produkci vlaků různé koncepce, nebo výrobu lokomotiv.

Jedinečné know-how Škody Transportation navazuje na silnou tradici z minulosti, kdy byla společnost světově uznávaným dodavatelem elektrických lokomotiv, kterých za svoji historii vyrobila přes pět tisíc kusů.

Mnohé z nich dodnes slouží v řadě evropských zemí. I nyní jsou pro společnost Škoda Transportation  lokomotivy důležitým obchodním artiklem. Především třísystémový typ 109E s unikátní koncepcí pro evropské koridorové tratě. Lokomotiva 109E je určena k provozu při rychlostech až 200 km/h.

Mezi největší zakázky Škody Transportation patří výroba 250 kusů stoprocentně nízkopodlažních tramvají pro hlavní město České republiky Prahu. Tramvaje obdobné koncepce již jezdí i v lotyšské metropoli Rize a nyní Škoda Transportation vyrábí dalších šest ve velkokapacitní verzi.

Další typy tramvají slouží nebo budou sloužit například i v Itálii, Spojených státech, Maďarsku, nebo Polsku. Právě polská Wroclaw si objednala flotilu vozidel, která bude prioritně sloužit na hlavní trati spojující centrum s novým stadionem v rámci fotbalového EURO 2012. Celkem v polském městě jezdí 48 tramvají s logem Škoda Transportation.

Další strategickou oblastí pro Škodu Transportation je trh s elektrickými vlaky pro dálkovou, regionální a příměstskou dopravu. Společnost dodává například elektrické jednotky pro Litvu, Slovensko, Ukrajinu a samozřejmě Českou republiku.  V současné době je zcela novým produktem nízkopodlažní elektrická jednotka RegioPanter, která je v pilotním projektu určená pro českou železnici a zcela zásadním způsobem zvýší úroveň cestování na klíčových regionálních tratích.

Světovým lídrem je společnost Škoda v dodávkách trolejbusů, které v současné době jezdí v desítkách měst v Evropě i ve světě. Vedle toho firma pracuje i na vývoji hybridních vozidel, které jako zdroj energie mohou využívat například vodík či elektřinu. Velký důraz klade Škoda i na oblast vývoje vozidel metra. Po kompletní obnově souprav pro dvě trasy pražské podzemní dráhy nyní Škoda Transportation chce uspět s novým konceptem moderního vozu pro ruský Petrohrad. Ve společném česko-čínském podniku již Škoda zahájila práci na zakázce pro systémy metra v čínském městu Su-čou.

Kontakty

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
Borská 2922/32
301 00 Plzeň
Česká republika
IČ: 62623753
DIČ: CZ62623753

Telefon: +420 378 186 666
Fax: +420 378 186 455
E-mail: transportation@skoda.cz

ODDĚLENÍ KOMUNIKACE
Mgr. Lubomíra Černá

Telefon: +420 378 186 155
Mobil: +420 737 281 550
E-mail: lubomira.cerna@skoda.cz

 

PRAGOIMEX

Společnost PRAGOIMEX a.s.vznikla v roce 1991 a je obchodně – inženýrským subjektem, který působí v rámci Aliance TW Team. Spolu se smluvními partnery Krnovskými opravnami a strojírnami s.r.o. a VKV Praha s.r.o. dodává nové tramvaje pro městskou hromadnou dopravu; opravuje, rekonstruuje a modernizuje tramvaje; dodává náhradní díly a trakční motory pro kolejová vozidla a trolejbusy; zajišťuje komplexní servis tramvají a projektové práce pro dopravní techniku.

Oborovými specialisty zajišťujeme:

opravy a pozáruční servis tramvají, projekci; konstrukci, výrobu a zkoušení elektrických točivých strojů; dodávky náhradních a kompletačních dílů pro vozidla MHD; projekci, konstrukci a technologii elektroinstalace tramvajových vozidel.

Sídlo firmy

PRAGOIMEX a.s.,
Pod náspem 795/12, Praha 9
IČ: 15888100, DIČ: CZ15888100

Firma PRAGOIMEX a.s. je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 501

 

INEKON GROUP, a.s.

Skupina INEKON vznikla jako ryze soukromá česká firma v roce 1990. Z počátečních obchodních aktivit – hlavně vývozu kolejových vozidel a dovozu surovin pro chemický průmysl se postupně rozrostla v obchodně–výrobní holding zaměřený na čtyři hlavní oblasti podnikání:

 • kolejová vozidla a kolejové tratě
 • vývoz investičních celků
 • chemii a čištění odpadních vod 
 • poradenství a softwarové programy

INEKON GROUP patří stále k tradičním českým výrobcům tramvají vlastní konstrukce. Kromě toho se zabývá i modernizací starších tramvají zejména české výroby. Mezi silné články portfolia mateřské společnosti patří vývoz investičních celků a průmyslových zařízení. Relativně novým oborem podnikání jsou dodávky „na klíč“ pro nemocnice i jednotlivá zdravotnická zařízení.
Na dodávky elektráren, technologických zařízení pro průmysl a dynamicky se rozvíjející obor biologických čistíren odpadních vod se specializuje dceřiná firma INEKON POWER.

Vedení skupiny

Představenstvo INEKON GROUP, a.s.:

předseda představenstva: Ing. Josef Hušek
místopředseda představenstva: Ing. Vladimír Ščurek
člen představenstva: Ing. Milan Haloun

Dozorčí rada INEKON GROUP, a.s.:

předseda dozorčí rady: Jiří Obručník
místopředseda dozorčí rady: Ing. Miroslav Kuzma
člen dozorčí rady: Petr Švarc

Vedení společnosti INEKON GROUP, a.s.:

generální ředitel: Ing. Josef Hušek
ekonomický ředitel: Ing. Miroslav Kuzma
obchodní ředitel: Jiří Obručník
technicko výrobní ředitel: Ing. Robert Janků

Ředitelé firem sdružených v holdingu:

INEKON POWER, a.s.: Ing. Zdeněk Richter

V nabídce jsou tři typy tramvají z produkce INEKON GROUP

TRIO
První tramvaj vlastní konstrukce prověřená provozem
 

Nízkopodlažní tramvaj TRIO je prvním vlastním produktem společnosti INEKON TRAMS. Jde o tříčlánkový vůz se sníženou podlahou ve střední části, kde nástupní plošina zajišťuje bezproblémový přístup osobám na invalidním vozíku a cestujícím s dětskými kočárky.

více

INEKON 04 SUPERIOR
Tramvaj s designem 3. tisíciletí
 

INEKON 04 SUPERIOR je nejmodernější typ nízkopodlažní tramvaje, jehož konstrukce i design odpovídá nejvyšším standardům. Jde o tříčlánkové jednosměrné vozidlo s modulární koncepcí, která umožňuje přestavbu na obousměrný provoz.

více


INEKON 11 PENTO
velkokapacitní tramvaj pro 304 osob
 

Nízkopodlažní tramvaj INEKON 11 PENTO je pětičlánkové jednosměrné vozidlo, které pojme až 304 cestujících.