Aktuálně
- 2019-06-07 15:55:00Obyvatelé zablokovali průtah Chýnovem, který deset let čeká na obchvat. Hlavní tah z jihočeského Tábora do Pelhřimova byl odpoledne chvílemi neprůjezdný. V Chýnově se sešlo zhruba sto obyvatel, kteří přecházením po „zebře“ mezi 15. a 16. hodinou omezili dopravu. Chtěli upozornit, jak moc je město zasaženo dopravou a potřebuje obchvat.
- 2019-06-07 15:54:00Vondroušová: Nejlepší týden v životě. Jen zírám, co se teď kolem mě děje. Dobře věděla, co je zrovna ve hře. „Samozřejmě jsem byla trochu nervózní,“ přiznávala Markéta Vondroušová, že jí v úvodu semifinále proti Britce Kontaové nepříjemně těžkla ruka. „Ale snažila jsem se na to nemyslet. Zůstávala jsem pozitivní. A bylo.“ Česká senzace si tak na Roland Garros v sobotu od 15.00 zahraje o titul!
- 2019-06-07 15:52:00Nákladní auto srazilo ve Slušovicích chodkyni a dítě. Žena zahynula. Vážným zraněním podlehla chodkyně, kterou odpoledne ve Slušovicích na Zlínsku srazilo nákladní auto. Při střetu se zranilo i dítě. Silnice ve směru na Liptál je kvůli vyšetřování nehody uzavřená.
- 2019-06-07 15:51:00Papež změnil Otčenáš, aby Bůh nesváděl k hříchu. Čeština úpravu nepřijme. Modlitba Otčenáš již v italštině nebude obsahovat slova „neuveď nás v pokušení“. Tento překlad totiž působil dojmem, že Bůh může ponoukat k hříchu. Tvrdí to papež František, který schválil nové znění s obratem „nedopusť, ať podlehneme pokušení“. Změna se nelíbí tradicionalistům, ale Česka se nedotkne.
- 2019-06-07 15:39:00Skvělá Vondroušová ve finále Roland Garros. Nadal si poradil s Federerem. Pařížské tažení Markéty Vondroušové trvá. Česká tenistka na antukovém Roland Garros zatím neztratila set. Naposledy si v semifinále turnaje poradila s Britkou Johannou Kontaovou 7:5 a 7:6. V devatenácti letech si tak poprvé v kariéře zahraje grandslamové finále, v němž vyzve Australanku Ashleig Bartyovou.
- 2019-06-07 15:18:00Latisha Chan s Dodigem obhájili na French Open titul v mixu
- 2019-06-07 15:01:00Za dvacet let starou vraždu Itala v Praze tresty nepadly, je promlčená. Trest za dvě desítky let starou vraždu italského podnikatele v Praze nepadl. Městský soud zastavil stíhání Martina Kunce, neboť čin byl promlčen. Muž se k němu doznal, ale nepodařilo se prokázat zištný motiv. Obžaloby byla zproštěna i Kuncova sestra. Státní zástupce se odvolal.
- 2019-06-07 14:59:00Vyhrát a basta! Jen tři body vrátí české fotbalisty do postupové hry. Vykročení se zle nepovedlo. Druhý a třetí krok už musí vyjít. Jinak... Co by se asi dělo, kdyby fotbalová reprezentace nezvládla nadcházející dva domácí zápasy v kvalifikaci o Euro? Raději nedomýšlet.
- 2019-06-07 14:46:00Poražená Kontaová: Hrála jsem, co mi podmínky a soupeřka dovolily
- 2019-06-07 14:24:00Policie zasahovala před budovou BIS kvůli zásilce, tu už zkoumají experti. Policie a hasiči zasahovali před budovou Bezpečnostní informační služby kvůli podezřelé zásilce. Podle mluvčího BIS Ladislava Štichy se nejedná o závažnou situaci, zásilka je již v rukou policistů, kteří prozkoumají její obsah.








