Pondělí 13. července 2026| Svátek má | Zítra má svátek | Gratulace - poslat SMS zdarma

Aktuálně

  • 2018-10-25 05:19:00Škola je odkladištěm problémových dětí, tvrdí odborníci. Ředitelka to odmítá. Šestnáctá základní škola v centru Plzně je zařízení, kde převažují romské a problémové děti. Jeho ředitelka odmítá, že by škola sloužila jako odkladiště takových žáků. Odborníci ji ale považují za typický příklad segregace. Školu by zrušili a děti rozmístili do jiných zařízení.
  • 2018-10-25 05:06:00Praha v plamenech: V zamřížovaném pekle na Florenci zemřelo devět lidí. Před osmi lety se u pražského autobusového nádraží Florenc rozhořel nejtragičtější požár v historii ČR. V takzvaných tesko buňkách, z nichž se nedalo uniknout přes zamřížovaná okna, přišlo o život devět lidí. Další dvěma ale hasiči dokázali pomoci ven.
  • 2018-10-25 05:02:00Rybáři a myslivci se asi budou muset obejít bez olova, Brusel ho chce zakázat. Olověné broky a rybářská olůvka otravují ptactvo, proto by měly být zakázány. Navrhuje to studie Evropské agentury pro chemické látky (ECHA), kterou předložila Evropské komisi. Ta v příštích měsících o zákazu rozhodne. Problém se kromě myslivců a rybářů týká také policistů či sportovních střelců. A­ samozřejmě výrobců střeliva a ­zbraní.
  • 2018-10-25 02:33:00Ze sídla prezidentů kamenolom. Stíhaný šéf těží v Lánech tisíce tun horniny. Stíhaný šéf lánské obory, kterého dosadil hradní kancléř Vratislav Mynář, prodal obviněné firmě pod cenou dva a půl tisíce náklaďáků kamene vytěžených v sídle prezidentů. MF DNES rovněž zjistila, že Hrad usiluje o to, aby v chráněné oblasti uprostřed více než sto let starého lesa vznikl řádný lom větší než pražské Václavské náměstí.
  • 2018-10-25 01:00:00Češi si odříkají hypotéky. Zájem klesl kvůli regulaci až o desítky procent. Banky po rekordním září hlásí výrazný propad poptávky o půjčky na bydlení. Pokles zájmu dosahuje až desítek procent. Může za to zpřísnění pravidel, které od hypoték odstřihlo část žadatelů. Navíc finanční domy dál pomalu zvyšují úroky.
  • 2018-10-25 00:33:00Vojenský speciál přiletěl z Afghánistánu s ostatky padlého českého vojáka. Tělo českého vojáka Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu, převezl vojenský letecký speciál ve středu před půlnocí do Prahy. Na letištní ploše na něj čekala rodina, představitelé ministerstva obrany a armády. Přítomen byl i prezident Miloš Zeman. Na palubě speciálu byli i dva čeští vojáci, kteří v Afghánistánu utrpěli zranění tento týden.
  • 2018-10-25 00:01:00Češi v akci, čtvrtek 25. 10. Kvitová se na Turnaji mistryň utká s Plíškovou, do akce jdou také deblistky
  • 2018-10-25 00:01:005. den v Singapuru: Kvitová se utká s Karolínou Plíškovou, Wozniacká změří síly se Svitolinovou
  • 2018-10-25 00:01:00Češi v akci, čtvrtek 25. 10. Plíšková na Turnaji mistryň porazila Kvitovou, do akce jdou také deblistky
  • 2018-10-25 00:01:00Češi v akci, čtvrtek 25. 10. Plíšková na Turnaji mistryň porazila Kvitovou, představily se i deblistky