Čtvrtek 07. května 2026| Svátek má | Zítra má svátek | Gratulace - poslat SMS zdarma

Aktuálně

  • 2019-07-19 16:59:00VIDEO: Mark Hamill, idol Hvězdných válek, zpívá v roli vraždící panenky. Ve filmu Dětská hra, který do kin vejde 25. července, ožije legendární vraždící panenka z hororové série Chucky. A co víc, hlas jí propůjčil Mark Hamill, hrdina Hvězdných válek. Dokonce tu zpívá.
  • 2019-07-19 16:47:00Do španělské enklávy Melilla na severu Afriky proniklo asi padesát migrantů. V pátek se skupina asi 150 migrantů pokusila překonat hraniční plot, který odděluje španělskou enklávu Melilla na severu Afriky od Maroka. Došlo ke střetu s hraniční stráží, při kterém byl zraněno jeden z migrantů a šest policistů. Do enklávy se podařilo vniknout asi padesáti lidem, letos tuto hranici překonalo přes dva tisíce běženců.
  • 2019-07-19 16:41:00Ve škole se budou anglicky učit Češi s Italy či Indy, založil ji Američan. Měl problémy sehnat prostory, pral se s formuláři a potřebnými dokumenty. Jak sám říká, pochopil, proč ve městě žádná anglická základní škola není. Nakonec se ale Američan Dale Lehnhoff nevzdal. V září nastoupí první žáci do Kids English Academy, základní školy v Českých Budějovicích s výukou hlavně v angličtině.
  • 2019-07-19 16:39:00Komunisti zbourali kostel, teď ho připomene křížová cesta z Grabštejna. Čtrnáct kamenných stél s motivy kalvárie ve čtvrtek dorazilo do hrádeckých Václavic. Připomínky poslední cesty Ježíše Krista nechal zhotovit emeritní sólista opery Národního divadla Miloš Vele a na umístění reliéfů sám dohlížel.
  • 2019-07-19 16:37:00V Izraeli vykopali 1 200 let starou mešitu. Modlili se v ní zemědělci. Izraelští archeologové objevili jednu z vůbec nejstarších mešit na světě. Leží u beduínského města Rahat v Negevské poušti a podle expertů je stará zhruba dvanáct set let. Vybudovali si ji zřejmě zemědělci, kteří žili nedaleko.
  • 2019-07-19 16:21:00Podvodník slíbil psa z Ukrajiny, peníze putovaly do banky v Kamerunu. Obětí podvodu se stala šestatřicetiletá žena z Hodonínska, která si na internetu vyhlédla štěně rasy Ši-tzu. Nechala se přesvědčit, že psa je potřeba dovézt z Ukrajiny, a poslala podvodníkovi 65 tisíc korun. Ty skončily na účtu banky z Kamerunu.
  • 2019-07-19 16:10:00Dělník kradl železo ze stavby. Netušil, že to bude policejní budova. Dvaadvacetiletý muž z Chrudimska kradl od loňského listopadu materiál ze stavby, kde pracoval. U výslechu zjistil, že materiál kradl přímo policii.
  • 2019-07-19 16:05:00Platit daně je proti Bohu, prohlásili křesťané. U soudu dostali pokutu. Tasmánský nejvyšší soud ve středu řešil kuriózní případ sourozenců, kteří už od roku 2011 neplatí daně. Oba totiž tvrdí, že odvody do státní kasy jsou proti Boží vůli. Soudce ovšem křesťanští misionáři neobalamutili a dostali od něj pokutu ve výši 2,3 milionu australských dolarů (37 milionů korun).
  • 2019-07-19 15:44:00Slavia v lize míří do Teplic, sparťané po blamáži hostí Jablonec. Znovu se představí před vlastními fanoušky, které svým výkonem před týdnem šokovali. Sparťané chtějí na Letné napravit dojem z nečekané porážky od Slovácka, povede se jim to proti Jablonci? Fotbalová liga pokračuje druhým kolem, do akce jdou i Slavia nebo další pohárový zástupce z Mladé Boleslavi.
  • 2019-07-19 15:44:00Kdo je tady ministr? Šmarda se Staňkem se na selfie smáli teoriím novinářů. Zatímco vládní ANO a ČSSD řeší už několik měsíců otázku výměny na postu ministra kultury, nynější ministr Antonín Staněk se na festivalu Colours of Ostrava setkal se svým možným náhradníkem Michalem Šmardou. Dokonce si spolu pořídili selfie, ve kterém se společně „smějí spikleneckým teoriím novinářů.“