Pátek 01. května 2026| Svátek má | Zítra má svátek | Gratulace - poslat SMS zdarma

Aktuálně

  • 2017-09-22 18:36:00Den plný útoků ovládl Cosnefroy, je mistrem světa do 23 let. Češi neuspěli. Byl to bláznivý závod, ve kterém se útočilo od samého startu až do cíle. V jeho průběhu se tvořily a zase zanikaly desítky skupin, ale až ta poslední byla úspěšná. Jeli v ní Francouz Benoit Cosnefroy s německým cyklistou Lennardem Kämnou. I přes mohutnou naháněnou to pak duo s těsným náskokem dotáhlo až do cíle. Ve spurtu byl nakonec úspěšnější Cosnefroy a v norském Bergenu se stal mistrem světa do 23 let. Nejlepším z Čechů byl 34. Michal Schlegel.
  • 2017-09-22 18:24:00Potřebujeme nové jaderné bloky, jen ČEZ to neutáhne, notovali si politici. Byla to až dojemná shoda. Politici napříč stranami byli v pátek ve Sněmovně za jedno, že je nutné postavit další jaderné bloky. Zástupci dvou největších stran ČSSD a ANO se pak v debatě na téma budoucnosti české energetiky shodli dokonce i na tom, že sám ČEZ expanzi finančně neutáhne, takže bude muset pomoci stát.
  • 2017-09-22 18:21:00MOV: Konání ZOH v Pchjongčchangu zatím nikdo nezpochybnil. Konání únorových zimních olympijských her v Pchjongčchangu navzdory rostoucímu napětí na Korejském poloostrově zatím nikdo nezpochybnil, uvedl Mezinárodní olympijský výbor. S vedoucími představiteli zainteresovaných států jeho zástupci jednají, mimo jiné na nedávném zasedání OSN.
  • 2017-09-22 17:56:00Laver Cup? Žádný prostor na chyby, záleží na každém míči, tvrdí Čilič. Píšeme tu nový příběh našeho sportu. Dění ve vysočanské O2 Aréně dokonale vystihl španělský tenista Rafael Nadal. Světová jednička se zaujetím přihlížela úvodnímu utkání premiérového ročníku Laver Cupu, jehož dějiny rozepsali Chorvat Marin Čilič a Američan Frances Tiafoe. Napínavou bitvu ovládl favorit z výběru Evropy. „Zápas měl vysokou úroveň,“ pochvaloval si.
  • 2017-09-22 17:44:00Dorotheum otevírá podzimní aukční sezonu. Láká na Buriana i Muziku. Astronomický podzim je tu a s ním přichází i začátek sezony v pražském Dorotheu. Aukční dům tentokrát zahajuje dražbou, které kraluje olej Hlava v klobouku z roku 1930 od Františka Muziky. Veřejně však zazářil až na výstavě v roce 1964, protože Muzikova díla byla po roce 1948 zakázána.
  • 2017-09-22 17:42:00V Turecku zabili syrskou aktivistku a její dceru. Mapovaly mučení v Sýrii. Syrská opoziční aktivistka Urúba Barakatová a její dcera, novinářka Halla, byly zavražděny v Turecku. Policie našla obě ženy ubodané v jejich istanbulském bytě. Aktivistka se podílela na vyšetřování údajného mučení ve věznicích kontrolovaných syrskou vládou. S odkazem na tureckou policii o tom informovala agentura Reuters.
  • 2017-09-22 17:36:00Hejtman Čunek se převlékl za Jacka Sparrowa, chce do kraje přilákat filmaře. Neobvyklou podporu dostala jinak celkem běžná tisková zpráva z úřadu Zlínského kraje. Hejtman Jiří Čunek se převlékl do kostýmu piráta z Karibiku Jacka Sparrowa, kvůli informaci o desetimilionové dotaci pro filmaře. Video kraj zveřejnil na svém Facebooku.
  • 2017-09-22 17:26:00ON-LINE: Chomutov hájí neporazitelnost, Zlín i Pardubice vedou. Vydrží neporazitelnost Chomutova i po 6. kole hokejové extraligy? Překazit se to snaží Vítkovice, kterým prozatím vstup do sezony také vychází. Zlínští hokejisté se naopak trápí, na domácím ledě bojují proti Litvínovu o první body od úvodního kola, které by je vynesly z poslední příčky v tabulce.
  • 2017-09-22 17:20:00Abraham byl pátý v trénincích MotoGP, na mokru jel i Rossi
  • 2017-09-22 17:18:00Nestrkej kočárek, kam nevidíš! Nová dopravní kampaň cílí na chodce. Asociace Záchranný kruh v pátek spustila kampaň za zvýšení bezpečnosti chodců v silničním provozu. Kampaň Ty to zvládneš je složena z deseti emotivních spotů, které ukazují chyby chodců, a deseti instruktážních videí, jak měla být situace řešena správně.